Tikriausiai pažįstamas jausmas, kai santykiuose ar net bendraujant su draugais pasijauti neįvertintas, nesuprastas, tarsi tavo poreikis nebuvo išgirstas.
Kas už to slypi?
Dažnai tenka susidurti su žmonėmis, kurie turi skirtingas meilės kalbas. Pavyzdžiui, vaikino A meilės kalba yra laikas kartu, o merginos B - dovanos. Abu teigia, kad kartu santykiuose nesulaukia užtektinai meilės ir dėmesio iš partnerio. Bet palaukit! Vaikinas A beveik kas dieną kviečia merginą B į pasimatymus: pasivaikščiojimus parke, kavines, keliones. O mergina B nuolat po darbo namo parneša pyragėlių ir skanėstų, gamina vakarienę, o praeitą savaitę ji jam padovanojo masažo sesiją. Ar teigtum, kad meilė tarp jų atšalusi?
Jie tik nežino, kad meilę jie išreiškia skirtingai.
Viena praktika yra sužinoti savo artimojo meilės kalbą. Atpažinti jas yra visai paprasta. Kokios jos būna?:
- PALAIKYMO ŽODŽIAI - komplimentai, padrąsinimo žodžiai, prašymai, dėkingumo išreiškimas
- LAIKO LEIDIMAS KARTU - išklausymas, kokybiškas laikas kartu, nedalomas dėmesys mintimis ir fiziškai jo metu
- DOVANOS - meilės išraiška gaunant ir dovanojant. Tai nebūtinai yra vien tik fizinis daiktas, o tai, kiek dovana yra apgalvota, pats faktas, kad žmogus apie tave galvojo (arba galvojai tu) renkant ar ruošiant dovaną
- PASLAUGOS - arba patarnavimai. Tai yra nesavanaudiškos bei apgalvotos paslaugos ar pagalba kito žmogaus atžvilgiu
- FIZINIS PRISILIETIMAS - meilės išraiška bei priėmimas per fizinį kontaktą. Tai gali būti apkabinimas, prisilietimas ar intymus santykiai
Lygiai taip pat yra svarbu supažindinti partnerį su savąja meilės kalba. Pažįstant tiek savo, tiek savo artimojo meilės kalbą, galime ilgiau išlaikyti meilės kibirkštį, tobulinti komunikaciją santykiuose bei išvengti nesusipratimų ar konfliktų.
Kaip išsiaiškinti savo meilės kalbą?
Pagalvok ar prisimink atvejus (kad ir iš vaikystės), kada jauteisi labiausiai mylimas. Galbūt tai buvo tie momentai, kai mama, grįžusi iš darbo, šiltai tave apkabindavo? Fizinis kontaktas tau visada buvo natūralu ir vos tik sutikęs draugus puoli jiems į glėbį? O galbūt tave užplūsdavo ypatingas meilės jausmus gavus dovaną? Arba renkant dovanas artimiesiems, galvojant apie juos, taip reikšdavai savo meilę jiems?
Paprasčiausi santykiai būna tada, kai meilės kalba sutampa. Pavyzdžiui, tavo ir tavo artimojo ar partnerio meilės kalba yra Fizinis prisilietimas. Tuomet jūs esate gerai susipažinę, ką reiškia dovanoti meilę šiuo būdu, o taip pat ir priimti - tai jums natūralu.
O kas jei meilės kalbos skiriasi? Anot dr. G. Čapmano, “Penkios meilės kalbos” knygos autoriaus, tereikia išmokti vienas kito meilės kalbas. O pastebėjęs, kad pasijautei nemylimas ar kad santykiai atšalo, sąmoningai priminti sau, o taip pat ir partneriui, kada jautiesi mylimas.
Sausio 31, 2023, Vakarė Balta